Niezabezpieczone balustrady zewnętrzne wykonane z metalu są narażone na powstawanie korozji. Jakie metody antykorozyjne stosowane są najczęściej?

Do korozji metali dochodzi wtedy, gdy są one wystawione na działanie dwóch czynników – powietrza oraz wilgoci. Ten problem często dotyczy także balustrad zewnętrznych.

Aby zapobiegać korozji, wykorzystuje się kilka metod antykorozyjnych. Oto najpopularniejsze z nich!

  1. Cynkowanie

Bardzo dobre efekty daje cynkowanie, czyli pokrywanie metali warstwą cynku.

Jeśli chodzi o balustrady ocynkowane cena jest bardzo atrakcyjna. Warto jednak wskazać, że cynk tworzy na metalu charakterystyczną powłokę, która nie zawsze postrzegana jest jako elegancka. Dużą zaletą jest to, że profile zabezpieczone są również w środku. Ocynkowane przedmioty można malować proszkowo.

  1. Malowanie proszkowe

Drugą popularną metodą jest malowanie proszkowe – lakierowanie proszkowe. Balustrada stalowa malowana proszkowo może mieć dowolny kolor jednolity z palety RAL, na przykład klasyczną czerń, szarości, brązy, ale także czerwienie czy jasne, pastelowe kolory.

Technika malowania proszkowego powoduje, że balustrady są bardzo estetyczne i dobrze chronione przed korozją na wiele lat.

  1. Stal nierdzewna

Do produkcji balustrad może być także zastosowana stal nierdzewna. Nasza firma GoldStal także posiada je w swojej ofercie – wykonujemy je w całości ze stali i łączymy z innymi materiałami.

GoldStal – balustrady ze stali nierdzewnej Warszawa – zapraszamy serdecznie!