Balustrady wewnętrzne do schodów mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów. Które z nich spotykane są najczęściej?

Dobra balustrada wewnętrzna powinna być wykonana z solidnego i trwałego materiału, ale również nie możemy zapominać o jej estetyce.

  1. Balustrady stalowe

Do wielu wnętrz chętnie wybierana jest balustrada schodowa stalowa – może mieć nowoczesny lub tradycyjny styl. Jeśli wybierana jest balustrada balkonowa kuta wzory mogą być zróżnicowane – także zgodnie z życzeniem klienta.

  1. Balustrady szklane

To chętnie kupowane nowoczesne balustrady na schody wewnętrzne – doskonale komponują się ze współczesnymi aranżacjami. Dzięki temu, że wykonane są z wytrzymałego szkła hartowanego, są także bardzo bezpieczne.

  1. Balustrady drewniane

Towarzyszą najczęściej schodom wykonanym z drewna – produkowane są wtedy z tych samych materiałów dla uzyskania jednolitego efektu.

  1. Balustrady z linek

To interesująca propozycja, jeśli chodzi o balustrady schodowe Warszawa to jedno z miast, gdzie można je zamówić. Balustrady te wykonuje się z rozpiętych między słupkami linek. Świetnie wpisują się w nowoczesne przestrzenie.